??? ?????????????? ? ????????...??????

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #12708 από LEON
??? ?????????????? ? ????????...?????? δημιουργήθηκε από LEON
καλησπερα,εχω 2 ερωτησεις για εσας 1ον γιατι δεν φορτιζει την μπαταρια μου το δυναμο? καλωδια η ο αυτοματος δεν πρεπει να ειναι.καρβουνακια ισως, τι αλλο να δω?...0 volt βγαζει τωρα το παλιο δυναμο.
2oν  οταν προσπαθω να βαλλω σαν ενναλλακτικη λυση το alternator δεν καταλαβαινω στο παρακατω σχεδιο γιατι λεει DO NOT GROUND το idiot light. αφου εκει που παει εχει ηδη γειωση...??? εγω παντως οταν τα ειχα συνδεσει ολα ετσι μου αναβε το λαμπακι οταν εκλεινα το διακοπτη!!!!!!

Αυτή η εικόνα είναι κρυμμένη για τους επισκέπτες.
Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να τη δείτε.

quick throttle machine

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #12710 από liakos
Απαντήθηκε από liakos στο θέμα ??: ??? ?????????????? ? ????????...??????
dikia mou gnomie o aftomatos  ??? ???

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #12714 από Giwrgos Katsi
Απαντήθηκε από Giwrgos Katsi στο θέμα ??: ??? ?????????????? ? ????????...??????

A) Prota ap'ola na ksereis oti ta dinamo molis egkatastathoun gia na fortisoun theloun "diegersi" pou simainei oti afou einai ola sosta
tha pareis ena kalodiaki gimno stis dio akres kai tha spinthiriseis to D+ me to Df gia na deuterolepto.
ean einai ola sosta tha axisei na douleui .

B) Vale sto toutou sou to alternator. Einai makran kalitero apo to dinamo.

Oson afora tin sindesmologia :

Alternator me ena fisaki :

Enoneis ola ta xontra kokkina kalodia (D+ kai B+) apo ton palio automato mazi  ektos tou mple (Df) to opoio sindeeis me to prasino kalodio pou paei sto fisaki tou ensomatomenou automatou pano sto alternator. Tsekareis ean sto lampaki tis fortisis mesa sto konter exeis A) ena diakoptomeno apo ton diakopti reuma kai B) to prasino i mple kalodiaki apo to alternator. Ean nai ola ok.

Ean theleis rikse mia edo www.thesamba.com/vw/archives/info/wiring/bug_7071.jpg   einai sxediagrama me dinamo.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #12724 από LEON
Απαντήθηκε από LEON στο θέμα ??: ??? ?????????????? ? ????????...??????
Tsekareis ean sto lampaki tis fortisis mesa sto konter exeis A) ena diakoptomeno apo ton diakopti reuma kai B) to prasino i mple kalodiaki apo to alternator. Ean nai ola ok.
αυτο φιλε μου δεν πιανω τι εννοεις ...παντως  το alternator μου  δειχνει να δουλευει (αυτο απο το βολτομετρο που εχω βαλει το βλεπω)
1ον το λαμπακι δεν αναβει με την καμια και 2ον μαλλον χαλασε το πουλεμαν και εμενα caslor einai eykolo na allaxtei?

quick throttle machine

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #12726 από caslor
Απαντήθηκε από caslor στο θέμα ??: ??? ?????????????? ? ????????...??????
leon mias kai exo dei oti exeis kanei polles prospathies na vreis lisi sxetika me ta ilektrologika sou... tha protina tin episkepsi se enan ilektrologo na deis ti paizei ....

tora oso afora to rouleman....  ola paizoun...
to mono sigouro einai oti ean itan pano stin mixani  tha eprepe na liseis eisagoges ktl ktl ktl...

alla apo oti exo katalavei esena einai ektos.. opote auto kanei pio eukoli tin douleia auti

tha prepei na liseis ta kapakia tou alternator  kai na vgaleis ta rouleman...    tora analoga ti zimia exei ginei proxoras kai analoga...

ean einai mono to rouleman.. aplos to allazeis me ena kainourgio... ean sou exei faei aksona...  i  tin folia tou rouleman (opos eixe ginei se emena)  tote thes mixanourgio  kai proxoras analoga..  ean aksizei vevaia analoga to kostos episkevis

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Timber by EMSIEN-3 LTD