Βοήθεια - περίεργη συμπεριφορά κινητήρα.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #20024 από kmilioris
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με ένα πρόβλημα που έχω με το σκαθάρι μου.
Όταν είναι κρύο παίρνει αμέσως μπροστά και όλα μια χαρά, όταν ζεσταθεί όμως παίρνει με δυσκολία και μου ανάβει το λαμπάκι για τα λάδια όταν είναι στο ρελαντί (ανεβάζοντας στροφές σβήνει). Προχτές που το είχα παρκάρει σε μια μικρή ανηφόρα και δοκίμασα να το βάλω μπροστά δεν γύρναγε ο κινητήρας σαν να ήταν κολλημένος.. μετά από αρκετή προσπάθεια πήρε, αυτό μου το έκανε κ προχτές.
Να σημειώσω πως βλέπω την στάθμη από τα λάδια να ανεβαίνει….
Έχετε καμιά ιδέα για το τι παίζει;

VW Super Beetle '74

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #20027 από powerbug
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Για μύρισε τα λάδια στο δείκτη να δεις αν σου μυρίζουν βενζίνα. Αν ναι έχεις πρόβλημα με το καρμπυρατέρ και περνάει βενζίνα στο κάρτερ.
Όταν είναι ζεστό άμα έχεις χαμηλές στροφές θα σου ανάβει το λαμπάκι λαδιού θέλει απλός ρύθμισμα το καρμπυρατέρ για να αυξήσεις τις στροφές.
Για το ότι δεν γύρναγε ο κινητήρας μπορεί να έιναι και πρόβλημα μίζας (το βαρελάκι της). Αν στο ξανακάνει βάλε 4η ταχύτητα και σπρώξε το αυτοκίνητο λίγο εμπρός και πίσω και ξαναδομίμασε να βάλεις.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #20030 από michael_vw
αυτο το παθαινα και εγω μεχρι που εβαλα weber :P , εχει διαροη το καρμπυρατερ οπως ειπε ο Θανασης και δημιουργειται υδροστατικη πιεση (ισχυει και στην βενζινη ? :whistle: ) στον θαλαμο καυσης .
Μηπως εχεις χαμηλωσει το αυτοκινητο ? το προβλημα μου δημιουργηθηκε μετα απ αυτο καθως δεν το ειχα χαμηλωσει τοσο πολυ μπροστα

**** vw k ksero psomi :) ****

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #20031 από kmilioris
Πόσο μα πόσο δίκαιο έχετε.....!! Τα λάδια έχουν βενζινά.
Το αμάξι όμως δεν το έχω χαμηλώσει καθόλου..... Θα πάω από Τρίτη να δώ.
Τι καμπιλατερ έχετε τώρα;

VW Super Beetle '74

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.176 δευτερόλεπτα
Timber by EMSIEN-3 LTD