Νέος κινητήρας

Περισσότερα
3 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20134 από kmilioris
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Θα ήθελα τη γνώμη σας,
εχω πάνω στο αμάξι (1303) έναν κινητήρα ΑΒ 1.3 ο οποίος παει ακόμα σχετικά καλά, απλά θέλουν αλλαγή τα λάστιχα και γενικά χάνει λάδια απο διάφορα σημεία(10 χρόνια off), έτσι εχω δίλημμα..
Να φτιάξω αυτόν ή να πάρω έναν άλλο 1.6 και να τον κάνω επισκευή;
Επεισης θα ήθελα να βάλω αέριο παίζει να αντέξει; Και αν ναι τι να προσέξω;
Τέλος να πω ότι στα προσεχή πλάνα μου ειναι κ η τοποθέτηση AC οπότε θα πρέπει να έχει δύναμη.

VW Super Beetle '74

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20141 από powerbug
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Το να πάρεις ένα μεταχειρισμένο 1.6 δεν ξέρεις τι θα σου βγει. Προτείνω να επισκευάσεις το δικό σου (ολική ανακατασκευή) και να τον υπερκυβίσεις και λίγο στα 1776cc ώστε να είσαι εντάξει για το AC αργότερα. Βέβαια όλα είναι θέμα κόστους και συνεφές με το τι λεφτά έχεις να διαθέσεις.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": caslor

Περισσότερα
3 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20148 από caslor
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Οπως ειπε και ο Powerbug μπορει να δωσεις κατι παραπανω να επισκευασεις εναν κινητηρα απο οτι να παρεις εναν μεταχειρισμενο σε λειτουργια αλλα θα ξερεις τι ακριβως εχεις αλλαξει και ξεκινας απο το 0 και θα κανεις με σωστη βαση τα service του

Τελος για το θεμα γκαζι δεν εχουν ακουστει καλα λογια για την αντοχη των κινητηρων.. δεν ξερω βεβαια με τα συστηματα νεας γενιας εαν εχουν λυσει ολα τα προβληματα

σημαντικό θεμα ειναι η λίπανση των βαλβιδων και η ψυξη των κεφαλων

Δεν ξερω εαν με την μετατροπη του να ριχνεις τις αναθυμιάσεις απο την μηχανη (λαδι) στην εισαγωγη εαν θα βοηθησει στο θεμα λίπανσης των βαλβιδων

Αυτή η εικόνα είναι κρυμμένη για τους επισκέπτες.
Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να τη δείτε.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.129 δευτερόλεπτα
Timber by EMSIEN-3 LTD