Βάψιμο Σκάρου

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #19742 από panayios
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Φίλοι καλησπέρα

πριν απο μήνες μπήκα στη διαδικασία να αρχίσω να συντηρώ το σκαραβαίο μου εξωτερικα και το πρώτο βήμα ήταν να μαζέψω σε ένα γνωστό μου φαναρτζή τα σαπάκια. η δου λειά του ήταν πολύ καλή ομολογουμένως, αλλα για να μου το βάψει μου ζήτησε πάνω από 1000 ευρώ. Δεν έχω ψάξει αλλα θεωρώ την τιμή υψηλή τι λέτε;
Last edit: 6 Χρόνια 1 Μήνας πριν by panayios.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #19743 από pistonokefalos
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
100 ευρό για ολόκληρο ? μίπος εννοείς 1000 ευρό ? γιατί 100 δέν κάνουν ούτε τα βαφικά!

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #19744 από panayios
Ναι συγγνώμη 1000 ευρώ ηθελα να πω

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #19745 από pistonokefalos
Χωρίς να είμαι και ειδικός στο θέμα της βαφής από ότι έχω ψάξει, να σου πω ότι μια βαφή μπορεί να στοιχίζει από 800 euro μέχρι χιλιάρικα και έχει να κάνει με τα εξής:
1)Τι προϊόντα θα χρησιμοποιήσει (επώνυμα η μη).
2)Με το ποσα χερια βαφή θα βάλει.
3)Με το αν θα είναι μονου σταδίου η διπλού, δηλαδή υπάρχουν εφαρμογές όπου η μπογιά δεν χρειάζεται επιπλέον βερνίκι και εφαρμογές όπου μετά την μπογιά περνιέται βερνίκι για "προστασια" και για διαφορετικό αισθητικά αποτέλεσμα.
4)Αν θα χρησιμοποιήσεις την αυθεντική απόχρωση του σκάρου η θα πας σε άλλες αποχρώσεις από πιο μοντέρνα χρώματα όπου τα κοστολόγια θα είναι διαφορετικά λογικά.
5)Eπίσης όλη η υπόθεση στην βαφή είναι η προετοιμασία που θα κάνει στην επιφάνεια του αυτοκινητου πριν βάψει γιατί και η παραμικρή ατέλεια στην προετοιμασία της λαμαρίνας θα φανεί στο χρώμα, οποτε αν χρειαστεί αρκετή δουλειά θα σου πάρει και από εκεί.

Αυτά. Επειδή δεν είμαι και κανένας ειδικός επί του θέματος αν κάποιος ξέρει καλύτερα ας βοηθήσει.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #19746 από Παναγιώτης_Δράμα
Τα πάντα είναι σχετικά... το είπε και ο Αϊνστάιν...

τι περιλαμβάνουν τα 1000€?

η τιμή αυτή είναι χώρια από τις σκουριές? θα σου προσέξει τους νεροχύτες όπου είναι ένα από τα πιο σημαντικά σημεία?(ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΟ!!!). θα στο βάψει ξεκαβουκωμένο ή όπως είναι?
Επίσης: θα βγουν αλουμίνια-λάστιχα παραθύρων και γενικά όλα τα τζάμια του αυτοκινήτου? Φτερά?

όπως βλέπεις εξαρτάται από τους παράγοντες που αναφέρω και εγώ και ο pistonokefalos.

Πήγαινε και ρώτα τον τι περιλαμβάνει (κάνε λίστα άμα θες με ότι σου γράψαμε B) )
και έλα πες μας για να σου πούμε...

Ενδεικτικά σου αναφέρω ότι σε εμένα (έχω συνεργείο λεωφορείων) μόνο το αστάρι και το χρώμα μονής κορυφαίας μάρκας και τα δυο(με τους σκληρυντές τους...)μου κόστισαν 400€. Μπορείς να βρεις και με 150€ τα παραπάνω υλικά...

Φιλικά Παναγιώτης.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #19747 από panayios
Ευχαριστώ παρα πολύ για τις πληροφορίες και θα ενημερώσω μόλις μάθω για το τι περιλαμβανει η εργασία αυτή.
Σκουριες και σαπάκια τα έχω ήδη φτιάξει.

Περισσότερα
5 Χρόνια 10 Μήνες πριν #19824 από κωστας

panayios έγραψε: Ευχαριστώ παρα πολύ για τις πληροφορίες και θα ενημερώσω μόλις μάθω για το τι περιλαμβανει η εργασία αυτή.
Σκουριες και σαπάκια τα έχω ήδη φτιάξει.

Tι εκανες τελικα τι περιλαμβανει??

Περισσότερα
5 Χρόνια 10 Μήνες πριν #19827 από panayios
Δεν εκαν τίποτα ακόμα, περιμένω να μαζέψω χρήματα για να αγοράσω προφυλακτήρες και κάποια περιφερειακά επίσης...

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.162 δευτερόλεπτα
Timber by EMSIEN-3 LTD