ΣΑΠΙΟΙ ΑΕΡΑΓΩΓΟΙ - ΑΛΛΑΓΗ - ΞΕΚΑΒΟΥΚΩΜΑ

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #20010 από zgiannelis
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Γεια χαρά στο Forum! Ο σκάρος μου είναι του '70 και γενικά είναι σε καλή κατάσταση. Τον έχω πάρει από τον παππού μου, ο οποίος πάντα τον πρόσεχε και πριν από καμια δεκαριά χρόνια του είχε κάνει και ανακαίνιση - βάψιμο. Πρόσφατα ανακάλυψα όμως πρόβλημα με τους αεραγωγούς μου που είχαν σαπίσει. Αναγκάστηκα και ξήλωσα τα καλύμματα από τα πατώματα και η ζημιά φανερώθηκε εξολοκλήρου. ΄Έχω πάει σε φαναρτζή και μου έδωσε προσφορά για ξεκαβούκωμα, αλλαγή αριστερά - δεξιά αεραγωγών, ενίσχυση κολόνας πόρτας οδηγού 1.000 ευρώ, ενώ για λύση με μερεμέτια τα μισά. Η προσφορά θεωρείται οκ? Υπάρχει κάποιος που μπορεί να συστήσει αξιόπιστους φαναρτζήδες? Ευχαριστώ πολύ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #20055 από caslor
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Καλησπερα
Βασικα που μενεις? μιας και καθε περιοχη εχει και τους δικους της

το κοστος αγορας τον τουνελ ειναι περιπου στα 100-120 ευρω το ενα.. (οχι και η πιο καλη ποιοτητα μιας και υπαρχουν και με 300 ευρο το ενα)

εφοσον ειναι καθαρα μονο αλλαγη τα τουνελ (οχι πατωματα η μερος αυτων) και ενα κομματι της μιας κολόνας τοτε σαν ανταλλακτικα το κοστος να σου παει το πολυ 260 ευρω .

αρα μενουν καμια 700 ευρω για τον φαναρτζι

το καβουκώμα ειναι μια μερας δουλεια οπως και η τοποθετηση του ξανα (μαζι με τις συνδεσεις κτλ)

υπολόγισε αλλη μια μερα δουλεια για την τοποθετηση των αεραγωγών

συνολο 3 μερες εργασια για εναν τεχνιτη και βοηθο

3χ100 ευρω = 300 ευρω κοστος εργασιας

αρα μας μενουν 400 ευρω σχεδον σαν κερδος καθαρο.
βγαλε εφοριες , φπα εξοδα μαγαζιου.. πανω κατω εκει εισαι
ισως να μπορουσες να του το κατεβαζες κανενα 200αρι ευρω

Αυτο αφορα ομως καθαρα να σου αλλαξει τα τουνελ.. να μην εχει και αλλα μερεμετια το αυτοκινητο..
Εαν δηλαδη ειναι σαπιες και οι κολονες της πορτας στο κατω μερος και θελουν αλλαγη.. οποτε και βαψιμο σε εκεινο το σημειο μιας και φαινεται.. μπαίνει μεσα στην τιμη και το κοστος της βαφης

Η διαφορά βρίσκεται στο οτι εαν κάποιος ιδιοκτήτης σκαραβαιου εχει τις ικανοτητες και τον χωρο καθως και μερικα καταλληλα εξαρτηματα μπορει να κανει αυτη την δουλεια μονος τους και ας μην ειναι φαναρτζής και να του κοστίσει το πολυ 300 ευρω

Αυτή η εικόνα είναι κρυμμένη για τους επισκέπτες.
Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να τη δείτε.

Last edit: 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν by caslor.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.138 δευτερόλεπτα
Timber by EMSIEN-3 LTD