Πρόβλημα με το παράθυρο

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #19838 από wolfsburg
wolfsburg δημιούργησε το θέμα: Πρόβλημα με το παράθυρο
Γεια χαρά και καλή χρονιά σε όλους!
Έχω ένα πρόβλημα με το παράθυρο του 1302 μου. Κάτι έσπασε προφανώς μέσα στο μηχανισμό, και το παράθυρο ανεβαίνει μόνο μέχρι τη μέση, και μετά γυρίζει "τρελο", κανοντας έναν χαρακτηριστικό κλακ κλακ ήχο. Δοκίμασα να δω αν είναι κάτι που μπορώ να φτιαξω αλλά δεν έβγαλα άκρη. Υπάρχει κάποιος τρόπος να επισκευαστεί ή θέλει αλλαγή; Και, μπορώ καπως να σηκωσω το παραθυρο τουλαχιστον να είναι μονίμως κλειστό, ωστε να μπορέσω να κυκλοφορήσω;
Ευχαριστω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #19839 από powerbug
powerbug απάντησε στο θέμα: Πρόβλημα με το παράθυρο
Ή χάλασε ο γρύλος του παραθύρου ή κάπου βρίσκει καθώς ανεβαίνει και κάνει κόντρα οπότε δεν μπορείς να το σηκώσεις και πηδάει δόντια στο μηχανισμό. Μάλλον το πρώτο είναι. Όπως και να έχει θα πρέπει να βγάλεις τη ταπετσαρία κι να το κοιτάξεις.

Για να το ανεβάσεις για δοκίμασε να το ανεβάσεις με το χερούλι μέχρι εκεί που πάει και στη συνέχεια με τα χέρια ενώ κάποιος θα σου γυρνάει το χερούλι.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": wolfsburg

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #19841 από wolfsburg
wolfsburg απάντησε στο θέμα: Πρόβλημα με το παράθυρο
Εβγαλα ξανα την ταπετσαρια και σπρώχνοντας από κάτω το τζάμι σιγα σιγα, ξεπερασε το σημειο που κολλαγε και εκλεισε κανονικα. Τωρα παλι ανοίγει μέχρι τη μέση και αν ξεπερασει το σημειο που ζορίζεται εχω το ίδιο θεμα. Οπότε μάλλον εχει χαλάσει ο γρύλλος, αλλά τουλάχιστον μπορώ να έχω το παραθυρο κλειστό μεχρι να το φτιάξω...

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #19842 από kaefer1303
kaefer1303 απάντησε στο θέμα: Πρόβλημα με το παράθυρο
Αυτο που σου ειπε ο powerbug κανε κλειστο με το χερι και το χερουλι και μολις κλεισει τελειως μην ξανανοιξεις το παραθυρο μεχρι να το φτιαξεις.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.169 δευτερόλεπτα
Timber by EMSIEN-3 LTD