Μεταφορά παρατημένου σκαραβαίου

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #19978 από iliaspap
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Καλησπέρα στην παρέα αυτές τις μέρες σκέφτομαι να μεταφέρω το σκαραβαίο που έχω παρατήσει εδώ και 5 χρόνια στην Σαλαμίνα ! .Μου είπαν οτι τα λάδια θα έχουν δημιουργήσει πρόβλημα στα τοιχώματα της μηχανής και οτι υπάρχουν ειδικά λάδια για αυτοκίνητα που μένουν ακίνητα καιρό! Το καλό σε όλο αυτό είναι οτι η μηχανή πήρε αμέσως και απο ότι είδα τα φρένα λειτουργούσαν αρκετά καλά αν και έχουν κολλήσει λίγο μάλλον γτ όταν γυρνας την ρόδα ακούγονται!οπότε θέλω τις συμβουλές σας σχετικά με το πρέπει να ελέγξω καθώς και τις προετοιμασίες που θέλει και αν κάτι τέτοιο είναι εφικτό λόγο των χιλιομέτρων!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #19979 από kaefer1303
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Καλησπέρα φίλε μου εγώ θα σου πρότεινα είτε εαν μπορείς να κάνεις σερβις μόνος σου αλλιώς πάρε ένα φορτηγό για ασφαλή μεταφορά σε συνεργείο.5 χρόνια ακινησίας είναι πολλά μια βόλτα το τετράγωνο θα το κάνεις αλλά δεν νομίζω ότι μπορείς να ρισκάρεις βάλεις το αμάξι σε καράβι και να το οδηγήσεις στην Αθήνα.Εγώ το δικό μου που ήταν σε ακινησία το πήρα με φορτηγό, όσο για τα λάδια 20w50 έβαλα αλλά δεν μου είπαν ότι ήταν ειδικά για ακίνητα πάντως πρόβλημα δεν είχα ούτε έχω.
Last edit: 4 Χρόνια 4 Μήνες πριν by kaefer1303.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #19981 από iliaspap
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου απλά ο γερανός θέλει καμιά 200αρα οπότε σκέφτηκα οτι θα ήταν καλύτερα να τα δώσω τα λευτά αυτά στο αυτοκίνητο ώστε να μπορέσει να κινηθεί!!Το φορτηγό εννοείς γεράνο η σε κανονικό φορτηγό?Το μόνο που σκέφτηκα ήταν να νοίκιαζα ένα τρέιλερ απο αυτά τα αγωνιστικά μπας και το φέρω έτσι.. δεν ξέρω όμως αν γίνετε αυτό!

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #19982 από kaefer1303
Εννοώ γερανό.Σκέψου ότι θέλεις όμως τέλη ασφάλεια κτεο και πάλι ρισκάρεις που το βγάζεις στο δρόμο.Μπορεί να έχουν ξεραθεί τα σωληνάκια(φρένα,καυσίμου κτλ) να σπάσουν να μείνεις και μετά να ψάχνεις γερανό.Άλλο το πέντε μήνες ακίνητο και άλλο το πέντε χρόνια.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #19984 από kmilioris
Καλησπέρα και από εμένα, θα σου πω την δική εμπειρία μιας και είχα το ίδιο θέμα. Εγώ άλλαξα όλα τα σωληνάκια (ειδικά στα φρένα με το πρώτο πρεσάρισμα έσπασαν), λάδια μηχανής και κιβωτίου, φίλτρα, φλάντζες καρμπιρατέρ (του κινητήρα τις άφησα για να δω αν χάνουν και τελικά χάνουν….), λάστιχα και μπαταρία…. Γενικά ένα καλό service.
Γενικά θα σου πρότεινα να το πας με γερανό… για το κόστος κάνε μια οδική βοήθεια 30euro έχουν οι 6 μήνες και μετακίνησε το μετά από 3 μέρες.

VW Super Beetle '74

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #19986 από iliaspap
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Η αλήθεια είναι οτι ήδη χάνει βενζίνη και μάλλον και όλα τα υπόλοιπα! Το πρόβλημα είναι οτι δεν έχει πινακίδες οπότε δεν μπορώ να κάνω ασφάλεια αλλά θέλω να το φέρω για να ξεκινήσω να το μαζεύω σιγά σιγά οπότε ο γερανός είναι μονόδρομος.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #19988 από PANOS
Υπάρχει εταιρία οδικής βοήθειας, που για την μεταφορά χρεώνει 40 ευρώ.

* Tα γρήγορα αυτοκίνητα δεν "σκοτώνουν"... παρά μόνο, οι αργοί "οδηγοί"!!! *
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": caslor

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.162 δευτερόλεπτα
Timber by EMSIEN-3 LTD